Sea of Thieves, DirectX 12 Güncellemesi Aldı

Rare’in korsan macera oyunu Sea of Thieves, yeni yayınlanan devasa 2.10.1 güncellemesi ile DirectX 12 desteği almış durumda. Bununla birlikte oyun artık Xbox GDK’nın en son sürümünü kullanarak çalışıyor. Bu özellik yükseltmeleriyle Rare, PC ve Xbox konsollarında performans iyileştirmeleri vaat ediyor. Stüdyo, “Deneyim boyunca genel istemci performansı iyileştirmeleri görülmeli, PC oynatıcıları en büyük gelişmeleri görmelidir” diyor.

Öte yandan güncelleme, Xbox ve Microsoft Store (PC Game Pass) platformlarında neredeyse 102 GB’a kadar ulaşan boyutlara sahip. Yalnızca Steam oyuncuları devasa indirme işleminden kurtuldu ve onları nispeten küçük bir 10 GB’lık güncelleme bekliyor. Her platform için indirme boyutları ise şu şekilde:

  • Xbox Serisi X: 88,36 GB
  • Xbox Serisi S: 90,15 GB
  • Xbox One X: 88,36 GB
  • Xbox One: 90,15 GB
  • Microsoft Store: 102 GB
  • Buhar: 10,49 GB

Bu büyük güncellemenin ardından Rare, dahili iyileştirmeler sayesinde konsolda ve Microsoft Store’da gelecekte yapılacak değişikliklerin boyutunun çok daha küçük olacağını söylüyor.

Güncelleme su görsel iyileştirmelerini, bazı yolculuklar için yapılan denge değişikliklerinin ayrıntılarını ve premium kozmetik öğeler için en son Pirate Emporium yenilemesini de öne çıkarıyor. Ayrıca birçok sorun düzeltiliyor.

Sea of Thieves 2.10.1 güncellemesinin tam yama notlarını burada görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x